RSS
czwartek, 14 marca 2019

Z uwagi na planowane na dzień 29.04.2019 zakończenie działalności Agora S.A. w zakresie udostępniania usługi blox.pl, tego dnia nastąpi zamknięcie niniejszej strony.

Od lutego trwały już jednak prace nad nowym miejscem w sieci, dzięki czemu od marca 2019 rozgościliśmy się już wygodnie pod nowym adresem: gregergarage.blogspot.com.

Zapraszamy serdecznie!

20:43, greger.garage
Link Dodaj komentarz »
sobota, 04 sierpnia 2018

Początki zespołu Greger Garage, kiedy to w głowie gitarzysty i kompozytora – Przemka Gregera zrodził się pomysł utworzenia własnego składu, sięgają tak naprawdę pierwszej połowy lat 90-tych. Wówczas jednak, powołany do życia zespół noszący przez wiele lat nazwę Hot Asterix, występował w nieco odmiennym składzie. Trzon stanowiło trio: Przemek Greger – gitara, Mario Matysek – gitara basowa i Andrzej Rajski – perkusja. Z czasem jednak w zespole zagościł Antoni "Ziut" Gralak, który wcześniej, wraz z Włodkiem "Kiniorem" Kiniorskim i Mateuszem Pospieszalskim często pojawiali się gościnnie podczas występów. Jako Hot Asterix, wraz z trzema innymi ważnymi grupami: Plastic Bag, Graal i Kinior Sky Orchestra, muzycy wzięli udział w mobilnym festiwalu "Muzycy na Dachu Świata", mającym na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej oraz zebranie środków na pomoc Tybetańczykom.

Pod koniec lat 90-tych Przemek Greger nawiązał stałą współpracę ze Stanisławem Soyką, zasilając podstawowy skład jego zespołu. Tam też, podczas nagrań do "Studio Wąchock" /2009/ doszło do jego spotkania z obecnym trębaczem Greger Garage, Rafałem Gęborkiem. Oboje spędzili mnóstwo czasu na wspólnym graniu kompozycji Przemka, a że okazał się on niezwykle owocny – do muzyków dołączyła sekcja rytmiczna w osobie Pawła Janaszka (gitara basowa) i Kuby Sojki (perkusja).

Tak powstał obecny skład Greger Garage – zespołu o bardzo rozległej stylistyce artystycznej, począwszy od jazzu, poprzez rock, ambient, drum'n'bass, aż do eksperymentu jazzowego.Liderem i kompozytorem wszystkich utworów jest Przemek Greger, którego Stanisław Soyka nazywa "niebywałym kolorystą podziemia jazzowego w Łodzi". Na swoim koncie Przemek ma także współpracę z zespołami takimi jak Sitting Up Late, Kwarcowy Ogórek, Plastic Bag, Graal czy YeShe, a także Tam Tam Project, Rajd Maszyn i Protoplazma. Gitarzysta wystąpił też w zespole Nicka Cave'a podczas niezapomnianego koncertu tego artysty, który odbył się w 1999 roku we Wrocławiu w ramach Festiwalu Piosenki Aktorskiej.

Przemek zajmuje się szeroko rozumianą sztuką – w swoim życiorysie ma także wpisaną edukację w studium plastycznym. Efektem zamiłowań plastycznych i niepodważalnego talentu jest spory zbiór prac rysunkowych Przemka, których multimedialna projekcja stanowi integralną część koncertów Greger Garage. / Prace rysunkowe dostępne w zakładce "Glakalle"/.


Greger Garage tworzy czterech instrumentalistów:

Przemek Greger - gitara, Rafał Gęborek - trąbka, Paweł Janaszek - bas, Kuba Sojka - perkusja.

Obecnie zespół przygotowuje się do wydania swojego debiutanckiego albumu.

Historia powstania zespołu oraz zarys muzycznej ścieżki założyciela i kompozytora - w zakładce "Biografia". 

Fragmenty koncertu Greger Garage z Folwarku Badowo Kłody z 27.10.2018:


Zachęcamy także do posłuchania fragmentów koncertu Greger Garage w Krakowie /2015/: /link1/, /link2/.

    https://www.facebook.com/gregergarage/

22:17, greger.garage
Link Dodaj komentarz »